سئوالات متداول بیمه آتش سوزی

آیا در صورت وقوع آتش سوزی خسارت وارده به نرم افزارها و اطلاعات موجود در کامپیوترها جبران میشود ؟

خیر مگر اینکه در این خصوص توافق خاصی بین بیمه گر و بیمه گذار صورت گرفته باشد.

ماده ۳۰ شرایط عمومی بیمه آتش سوزی : مسکوکات , پول , اوراق بهادار, اسناد , فلزات قیمتی به هر شکل , جواهرات و مروارید, سنگهای قیمتی سوارنشده , هرگونه اسناد و نسخ خطی و همچنین هزینه بازسازی نقشه , جمع آوری مجدد اطلاعات و یا تنظیم دفاتر بازرگانی تحت این بیمه نامه پوشش ندارد مگر آن که صراحتا” خلاف آن شرط شده باشد.

آیا میتوانم فقط بیمه زلزله انجام بدهم بدون اینکه بیمه آتشسوزی داشته باشم ؟

خیر خطر زلزله جزو خطرات فرعی بیمه نامه آتش سوزی محسوب میگردد و به تنهایی ارایه نمی گردد و بیمه گذار باید بیمه آتش سوزی را خریداری کند تا بتواند خطر زلزله را به عنوان خطر فرعی خریداری کند

سرمایه بیمه نامه یک آپارتمان ۱۰۰ متری به ارزش متری ۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان و کلا پانصد میلیون تومان چگونه محاسبه میشود ؟

از آنجاییکه ارزش آپارتمان با در نظر گرفتن ارزش زمین متری پنج میلیون تومان معامله میشود و در صورت وقوع آتش سوزی یا زلزله زمین از بین نمی رود لذا در بیمه نامه های آتش سوزی مبنای محاسبه بهای تمام شده ساخت ساختمان در نظر گرفته میشود که با توجه به کیفیت ساخت بین یک الی دو میلیون تومان متغییر خواهد بود و البته ارزش اثاثه و لوازم داخل منزل هم بصورت جداگانه در نظر گرفته میشود

آیا میتوانم بیمه آتش سوزی را از جایی به جایی دیگر انتقال بدهم ؟

بله تغییر محل مورد بیمه در بیمه آتش سوزی با صدور الحاقیه امکان پذیر است بدیهی است محل جدید به عنوان یک ریسک جدید باید توسط کارشناس بیمه گر بازدید و در صورت تایید با صدور الحاقی این انتقال صورت میپذیرد