سئوالات متداول بیمه بدنه خودرو

در این بخش سعی کردیم سئوالاتی را که ممکن است برای کاربران و مشتریان پیش آمده باشد را مطرح نماییم تا بخش از ابهامات مربوط به حقوق بیمه گذار در قبال شرکت بیمه ایران رفع شود.

در صورتی که سئوالات شما در این بخش وجود ندارد می توانید با استفاده از فرم تماس با ما در بخش تماس با ما نسبت به پرسش آن اقدام نمایید. مطوئن باشید در اسرع وقت کارشناسان ما نسبت به پاسخگویی به آن اقدام خواهند نمود.

لطفا توضیح بفرمائید که شرایط استفاده از تخفیف اتومبیل صفر تا چه مدت یا تاچه کیلومتری است ؟واگر بنده فرزند دانش اموز هم داشته باشم وحق بیمه راهم نقدا پرداخت کنم ایا این تخفیفات تجمیع میشود ؟

تا سه ماه از تاریخ تحویل خودرو که در برگ سند فروش کمپانی درج شده است ۲۰درصد تخفیف صفر در صورت داشتن فرزند دانش آموز ۲۰ درصد تخفیف گروهی و در صورت پرداخت حق بیمه بصورت نقدی ۱۰ درصد تخفیف و در مجموع ۵۰ درصد تخفیف در بیمه نامه بدنه ارائه می گردد.

برای دریافت فرم بازدیدسلامت خودرو بعد از بازسازی چه مدارکی لازم است.

اصل بیمه نامه و وجود خودرو

در صورتی که بیمه نامه بدنه یک بار خسارت گرفته باشد، در صورت فروش وسیله نقلیه آیا بیمه گذار می تواند بیمه نامه خود را باطل کند ؟ در صورت ابطال حق بیمه ای به وی برگشت داده می شود ؟

بله بیمه گذار می تواند بیمه نامه را ابطال و حق بیمه برگشتی را دریافت نماید.

بیمه بدنه پژو ۲۰۶ تیپ ۶ به خاطر افزایش قیمت بازار افزایش پیدا کرده است؟ بازدید ماشین برای پرداخت ما به التفاوت لازم است؟

اگر ارزش خودرو بیش از ۴۰ درصد افزایش نداشته باشد نیازی به بازدید ندارد.

من ماشینم رو توی یک کوچه باغ پارک کرده بودم و وقتی برگشتم چراغها و شیشه جلو آن شکسته بود نفهمیدم کار کیه و با پلیس هم تماس نگرفتم .آیا بیمه بدنه من با تعهد شیشه ، خسارت میدهد یا نه . شیشه ام ترک خورده چی؟

متاسفانه آسیب وارده به خودرو در اثر درگیری و نزاع پرداخت نمی شود.

ماشین من دارای بیمه بدنه بوده حالا ماشین دچار واژگون شده و من لاشه ماشین رو فروخته ام حالا بیمه می گوید برای دریافت خسارت باید پلاکهای ماشین رو هم بیاوری؟

اگر خسارت کلی شده باشد باید تاییدیه فک پلاک را ارائه نمایید در غیر اینصورت و اگر ارزش لاشه خودرو از خسارت شما کسر شده باشد نیازی به فک پلاک نیست و می توانید موضوع را از ریاست محترم واحد خسارتی پیگیری فرمایید.

پس از تشکیل پرونده در حوزه تامین خسارت،چه قدر فرصت جهت تعویض قطعه معیوب و تحویل داغی به بیمه و وگرفتن خسارت وجود دارد؟

می توانید تا حدود یک ماه پس از تشکیل پرونده خسارت خود را پیگیری فرمایید.

من یک پراید ۱۳۲ مدل ۹۰ دارم و در یک مسافرت یک خودرو نمره دولتی در حالت سبقت به ماشین من زد و فرار کرد. من هم به گشت پلیس که چند کیلومتر جلوتر بود گزارش کردم . حالا چطوری می توانم از بیمه بدنه بدنه ماشین استفاده کنم شماره خودرو فراری رو هم دارم لطفا راهنمایی کنید؟

چون شما در این حادثه زیاندیده بودید باید از بیمه شخص ثالث مقصر خود استفاده نمایید لذا از مقصر با داشتن شماره شهربانی در دادگاه شکایت کنید تا به دستور مقام قضایی خودروی مقصر توقیف و خسارت شما جبران شود.

درهنگام پرداخت خسارت بیمه بدنه (خطر سرقت) برای ضبط مبلغی معادل ۳۰ درصد بعنوان عدم تحویل پنل از مبلغ خسارت کـــم می کنند چرا؟

پرداخت خسارت ضبط در صورت سرقت به شرط تحویل پنل می باشد که در بیمه نامه بصورت ممهور درج می گردد و در صورت عدم ارائه پنل ارزش آن کسر می شود.در سرقت چه کلی چه درجا بیست درصد فرانشیز در نظر گرفته می شود و این موضوع طبق شرایط حاکم بر بیمه نامه اعم از شرایط عمومی و خصوصی بیمه نامه بدنه می باشد

سرقت درجای کلی یعنی چه؟ با سرقت کلی چه تفاوتی دارد؟ ایا شامل دزدی درجای قطعات ولوازم وسیله نقلیه میشود؟

سرقت درجای کلی یعنی اگر خودرویی به حالت پارک باشد و لوازم خودرو سرقت شود خسارت وارده قابل جبران است.سرقت کلی یعنی خودرو توسط سارق به محل دیگری منتقل شود که ممکن است در آینده کشف شود یا نه

من با یک ماشین که دارای بیمه بدنه ایران است تصادف کردم که مقصر بود. گواهینامه و کوپن شماره ۱ بیمه اش رو برای گرفتن خسارت به من داده است آیا این مدارک کافی است ؟ در ضمن تصادف در زمانی اتفاق افتاده که واحد سیار پابان کارش بود آیا میشود روز بعد بیاید یا خیر باید به شعبه مراجعه کرد؟

با حضور همزمان هر دو وسیله در شعبه می توانید خسارت دریافت نمایید.

بنده ۳ روز است که از سایپا یک دستگاه اتومبیل پراید خریداری کرده ام هنوز کارت ماشین و پلاک برایم نیامده و بیمه شخص ثالث آن نیز به نام سرمایه گزار لیزینگ صادر گردیده است و ماشین تحویل من است آیا میتوان بیمه بدنه کنم و به نام خودم بیمه صادر گردد ؟

با عنایت به اینکه سند در رهن لیزینگ می باشد به احتمال زیاد خودرو بیمه نامه بدنه دارد از نمایندگی جویا شوید در صورت عدم صدور بیمه نامه بدنه می توانید خودتان شخصا خودرو را بیمه نمایید.

تصادف جرحی داشتم که منجر به این شود ماشینها به پارکینگ برند بعد شخص مصدوم آمد رضایت داد و ماشینها رو آزاد کردیم. سپس کروکی که من به دادگاه دادم از کلانتری راننده مقابل مقصر شد الان چه جوری میتونم از بیمه طرف مقابل استفاده کنم کروکی هم دست قاضی پرونده و قاضی کروکی رو نمیده طرف هم قبول داره مقصر است. آیا افت قیمت ماشین مدل ۹۴ کارشناس بیمه تایید میکنه؟

شما باید رای دادگاه و مدارک را جهت دریافت خسارت به بیمه ارائه فرمایید و در خصوص عدم ارائه از سوی دادگاه موضوع را باید از دادگاه پیگیری فرمایید .افت قیمت خودرو در تعهدات بیمه نمی باشد و قابل پرداخت نمی باشد. لذا باید با مقصر تصادف برای افت قیمت به نتیجه برسید و یا در دادگاه این موضوع را در پرونده تقاضا نمایید که افت قیمت توسط مقصر حادثه به شما پرداخت شود.

من امروز صبح متوجه شدم که خودروی من که ۲۰۶ است مورد سرقت قرار گرفته به طوری که درب سمت شاگرد و با اهرم کج کردن وضبط ماشین و کامپیوتر ماشین و دزدیدن.با توجه به اینکه من بیمه بدنه دارم و کلانتری نیز ثبت گزارش و یک نسخه به من داده برای ارائه به بیمه چه باید کنم.ماشین الان نه روشن میشه نه میشه تکونش داد.

در صورت داشتن پوشش سرقت کلی قطعات در بیمه نامه بدنه به یکی از شعب خسارتی مراجعه و تشکیل پرونده داده و از شعبه در خصوص روشن نشدن خودرو توضیح بخواهید.

اینجانب داری خودروی پژو پرشیا مدل ساخت ۱۳۹۶ بر اثر برخورد تابلو تبلیغاتی از پشت بام ساختمان بدلیل باد شدید بدنه اتومبیل از نواحی سقف و صندق عقب آسیب دیده است . آیا به اینجانب بیمه بدنه تعلق می گیرد؟

در صورتی که تابلوی تبلیغاتی از روی ساختمان افتاده باشد خسارت وارده را باید مالک ساختمان بپردازد اما اگر در اثر باد و طوفان آسیبی به خودرو وارد شده باشد و خودروی مذکور دارای بیمه نامه بدنه باشد و پوشش بلایای طبیعی را خریداری نموده باشد خسارت پرداخت می گردد.

اتومبیل بنده پاترول است با ارزش نه میلیون بیمه بدنه متاسفانه به سرقت رفته است . و تمام مدارک اعم از بیمه بدنه و ثالث و کارت ماشین (به غیر از سند ) داخل اتومبیل بوده است چه باید بکنم؟ چقدر طول می کشد تا خسارت من را بپردازید؟

با ارائه سند به محل صدور بیمه نامه خود مراجعه و المثنی دریافت نمایید سپس به یکی از شعب خسارتی مراجعه و پس از تشکیل پروند و سیر مراحل اداری خسارت دریافت نمایید.

اگر کسی بیمه ی بدنه اش به نام مالک قبلی بوده باشد میتواند از ان بیمه نامه استفاده کند وخسارت وارده به ماشین را از بیمه بدون حضور مالک قبلی استفاده کند؟

در صورتیکه اصل بیمه نامه بدنه دست خریدار باشد و سند خودرو بنام ایشان شده باشد می توانند بدون حضور مالک قبلی خسارت را دریافت نمایند.

چنانچه بیمه بدنه سال قبل از بیمه دیگری بود اکنون برای اعمال تخفیف عدم خسارت نیاز به استعلام بیمه قبلی می باشد؟

بله اخذ استعلام از هر شرکت بیمه ای که باشد،ضروری است.

من در اتوبان تهران ساوه تصادف کردم و تصادف بین ۴ دستگاه خودرو صورت گرفته که خودروی بنده با خودروی پراید نسبت به همدیگر مقصر شناخته شده ایم و باید به صورت ۵۰ به ۵۰ خسارتهای دو خودروی دیگر را بدهیم و خودروی بنده بیمه بدنه دارد و خسارت وارده تقریبا بیست و پنج میلیون تومان میباشد الان شرکت بیمه ایران کل خسارت من را میدهد ؟

می توانید با محکوم کردن مقصر در دادگاه و واگذاری حق و حقوق خود در دادگاه به بیمه ایران تمام خسارت را از بیمه نامه بدنه خود دریافت کنید شایان ذکر است نیمی از خسارت شما از مقصر دریافت می گردد.

شکست شیشه در بیمه نامه بدنه در طول مدت بیمه نامه چند بار قابل پرداخت میباشد؟

فقط یک بار در طول مدت بیمه نامه قابل پرداخت می باشد.

۲روز پیش ضبط و باند و ساب بوفر اتوموبیل من را به سرقت برده اند..که به پلیس هم گزارش کردم..اما بیمه رادیو پخش من ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ بود که ظاهرا در بیمه نامه قید شده با تحویل پانل هزینه پرداخت میشود.در صورتی که پانل هم سرقت شده….لطفا راهنمایی بفرمایید… ؟

پس از کسر ارزش پنل خسارت شما جبران می شود.

درتصادفاتی که مامقصرمی باشیم به ماشین صدمه دیده یک کوپن ازبیمه شخص ثالث می دهیم آیاجهت خسارت خودمان می توانیم ازبیمه بدنه استفاده کنیم؟؟

جهت در یافت خسارت ثالث بدون کروکی حضور طرفین الزامی است. برای دریافت خسارت بدنه نیازی بحضور زیاندیده نمی باشد.

آیا ایربگ ماشین شامل بیمه بدنه می شود؟

اگر در حادثه آسیب ببیند مشمول بیمه بدنه می باشد.

اتومبیل بنده در جاده پس از انحراف با گاردریل برخورد کرده و خسارتی کمتر از ۳۰۰٫۰۰۰ تومان داشته است. آیا بدون کروکی می توانم از بیمه بدنه استفاده کنم؟ با توجه به اینکه تاکنون از بیمه بدنه استفاده نکرده ام چه مقدار فرانشیز تعلق می گیرد؟ با توجه به تخفیف چند ساله خودروی بنده آیا به صلاح است از بیمه بدنه استفاده کنم؟

شما در طول بیمه نامه خود یک بار بدون کروکی تا ۳۰۰ هزار تومان می توانید خسارت دریافت نمایید اگر تخفیفات بیمه نامه شما کمتر از میزان خسارت باشد استفاده از بیمه نامه بدنه بصرفه است.فرانشیز حادثه اول ۱۰% خسارت حداقل ۵۰ هزار تومان می باشد (البته اگر سن راننده ۲۵ سال تمام نباشد یا ۳ سال تمام از تاریخ صدور گواهینامه نگذشته باشد ۱۰% به میزان فرانشیز اضافه می گردد).

چنانچه هنگام عقد قرارداد بیمه بدنه مبلغ اتومبیل ۲۵ میلیون تومان اعلام شود و مثلا چندماه بعد این اتومبیل به سرقت رود و قیمت معاملاتی اتومبیل در روز سرقت با توجه به تورم بیش از مبلغ مندرج در بیمه نامه (۲۵ میلیون) شده باشد . بیمه گر کدام مبلغ را ملاک پرداخت خسارت قرار خواهد داد ؟

بیمه گر طبق شرایط عمومی مبلغ ۲۵ میلیون را در نظر می گیرد.

من اتومبیلم در جاده دچار صانحه شده و بعد از کشیده شدن کروکی ، میخواهم با جرثقیل آن را به تهران منتقل کنم … میخواستم بپرسم امکانش هست که من مستقیما اتومبیل خودم را به تعمیرگاه ببرم و کارشناس شما در آنجا خسارت را بررسی کند و یا خیر ؟ چون اگر این امکان باشد هزینه جرثقیل من کاهش پیدا میکند…؟

بله.شما می توانید خودرو را به تعمیرگاه برده و عنوان نمایید که قبل از اعزام کارشناس جهت بازسازی خودرو هیچ اقدامی صورت نپذیرد و بعد با مراجعه به یکی از شعب بیمه ایران نسبت به تشکیل پروتده اقدام نمایید.

ماشین من در شهرستان کاشان تصادف کرده و پس از تعمیر خسارت بیمه بدنه را گرفتم.نماینده بیمه در شهر کاشان گفتکه باید ماشین را برای بازدید پس از تعمیر به شعبه صادر کننده بیمه بدنه ببرم.ایا این کار لازم است یا نه؟ من ساکن تهران هستم به کجا باید مراجعه کنم؟

بازدید خودرو لازم است می توانید به یکی از شعب مرکزی که آدرس آنها در سایت شرکت موجود است مراجعه نمایید و همکاران ما خودرو را بازدید نمایند و برگ بازدید را به کاشان ارسال نمایند.

بیمه ‌بدنه‌، خسارتهای‌ ناشی‌ از کدام‌ خطرها راجبران‌ می‌کند ؟

۱-آتش‌سوزی‌، انفجار و صاعقه‌. ۲ – سرقت‌ کلی ‌اتومبیل‌ و طبق‌شرایط بیمه‌نامه‌،سرقت ‌لوازم‌ اضافی‌ و غیره‌. ۳ – واژگون‌شدن‌ و تصادف‌ وسیله‌ نقلیه‌. ۴ – هزینه‌ ایاب‌ و ذهاب‌ ایامی‌که‌ اتومبیل‌ برای‌ بازسازی ‌در تعمیرگاه‌ است‌.